Головна » 2011 » Травень » 5 » Президентський «подарунок» для ДАІ
17:08
Президентський «подарунок» для ДАІ
Те, що не так давно здавалось неможливим, нині може стати цілком реальним. Коли ще рік чи трохи більше тому нардеп Анатолій Гриценко подав законопроект про скасування техогляду для приватних автомобілів, йому для результативного голосування забракло лише кілька голосів. Однак нині аналогічний законопроект подано вже від імені Президента, тож у прийнятті його можна не сумніватись. Цікаво те, що до парламенту цей законопроект як невідкладний направили саме в день професійного свята працівників ДАІ. Хоча назвати його подарунком для того ж ДАі навряд чи можна. Скоріше навпаки...

То що ж пропонує цей законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень»? За словами радника Президента і його представника в Конституційному Суді Олени Лукаш, передбачається скасувати обов’язковий технічний огляд для легкових автомобілів усіх типів, марок і моделей, причепів, мотоциклів, мопедів, мотоколясок та інших прирівняних до них транспортних засобів незалежно від терміну експлуатації, що не використовуються у комерційних цілях, а також скасувати талони про проходження техогляду.  


Як відомо, техогляд автомобілісти досі проходили раз на два роки. Дуже багато із нині зареєстрованих у країні 9,5 мільйона власників автотранспортних засобів раз на два роки починали шукати знайомих чи знайомих знайомих тих, хто працює в ДАІ. Окремі відчайдухи, які намагались пройти техогляд чесно, врешті-решт також починали шукати знайомих у ДАІ.


Та це ще півбіди. Ще однією проблемою було те, що вартість техогляду постійно зростала. Як офіційна, так і неофіційна. Скажімо, коли талон техогляду, той, який кожен автомобіліст мусить закріпити на лобовому склі свого авто, коштував спочатку гривню-дві, то торік за нього довелось заплатити понад сотню гривень. За звичайний шматок паперу з голограмою. Відтак його замінили на ще дорожчу пластикову забавку...


Як стверджує О. Лукаш, звільнення від проходження обов’язкового ТО не стосуватиметься транспортних засобів, що використовуються для перевезень людей та небезпечних вантажів. Змінами до Закону України «Про державний рух» також пропонується спростити процедуру одержання права на проведення обов’язкового технічного контролю будь-якими суб’єктами господарювання, які мають обладнання, що дає змогу перевіряти технічний стан транспортних засобів на відповідність вимогам безпеки дорожнього руху та охорони довкілля.

Крім того, і це також важливо для автомобілістів, змінами до Закону України «Про міліцію» Президент пропонує встановити вичерпний перелік підстав для зупинення працівниками міліції транспортних засобів, що унеможливить його суб’єктивне трактування. Працівник міліції згідно зі змінами муситиме повідомити водієві про причину зупинення транспортного засобу та суть вчиненого ним правопорушення.


Також обмежуєтьсяможливість перевірки наявних договорів обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів. Таке право працівники ДАІ будуть мати лише у випадку складання протоколів про порушення правил чи оформлення матеріалів дорожньо-транспортної пригоди.


«У парламенті є дуже багато прихильників таких новацій, тому переконана, що його доля не буде складною і він буде ухвалений максимально швидко і набере чинності через кілька місяців після його прийняття, коли Державтоінспекція підготується до виконання його належним чином», — сказала на брифінгу О. Лукаш.


Втім, думається, не все так просто. Адже насправді у щорічному ТО крутились дуже великі гроші. Навіть якщо припустити, що «на лапу» давала лише половина водіїв і лише смішних 100 гривень, то матимемо суму в 475 мільйонів гривень. Ви вірите, що від цих грошей, до яких уже звикли, хтось просто так відмовиться? Я — ні.


газета "Галичина"

18 Квітня 2011, 9:31

Джерело: http://pravda.if.ua/news-19416.html

Переглядів: 550 | Додав: vector | Теги: отмена, талон, техогляд, Техосмотр, відміна
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]